Kontakti
Tālr.: +371 67299494
Tālr. Mob.: +371 22828144
Fakss: +371 67317387

Valmieras iela 39, Rīga
e-mail: info@rigasstikls.lv


Stikls un spoguļi

Mūsu kompānija piedāvā visdažādākus stikla izstrādājumus no Eiropā ražotā (Guardian, Saint-Gobain, AGC, Pilkington) lokšņu stikla.

Float stikls
Tas ir tā saucamais ''parastais'' stikls, kuru ražo, izmantojot ''float'' metodi- lejot stikla masu uz izkausētas alvas virsmas. Tādējādi stikla loksne sanāk ideāli gluda, ''pulēta'' no abām pusēm. Float stikls ir pieejams biezumā no 2 mm līdz 25 mm. Galvenie stikla veidi:

  • caurspīdīgs stikls- parastais float stikls (Clear Float);
  • masā tonēts stikls. Pieejami šādi toņi- Bronze, Grey, Green, Pink, Azur;
  • dzidrinātais stikls- ar paaugstinātu gaismas caurlaidību;
  • laminēts stikls (triplekss)- sastāv no divām vai vairākām stikla loksnēm, kuri savā starpā ir savienoti ar vienu vai vairākām PVB plēves kārtām. No šāda stikla var uzstasīt drošības (pretuzlaušanos), skaņas necaurlaidīgo, ugunsdrošo vai dekoratīvo stikla izstrādājumu;
  • matēts stikls. Tas ir tāds stikls (Matelux) , kuram viena virsma ir ķīmiski apstrādāta ar skābi. Šo stiklu var rūdīt, izmanot gan starpsienās un durvīs, gan interjerā. Nesen sāka ražot arī Lacomat stiklu, kuram viena virsma ir pārklāta ar matēto laku;
  • krāsots stikls. Stikls, kuram viena virsma noklāta ar augstas kvalitātes krāsu (Lacobel). Necaurspīdīgs. Elegants interjera stikls. Ir pieejams arī no vienas puses krāsots, bet no otras puses matēts stikls (Matelac);
  • antireflektīvais stikls. Tāds stikls tiek lietots gleznu un rāmju iestiklošanai, jo tas izkliedē gaismu un novērš atspīduma efektu, saglabā kontrastu un krāsas. Ļauj apskatīt gleznas un bildes bez vizuāliem izkropļojumiem;
  • stikli ar pirolītisko vai magnetrono pārklājumu. Šadi stikli tiek izmantoti energoefektivitātes un saules enerģijas kontrolei, kā arī ēkas fasādes vizuāla tēla radīšanai.

Dekoratīvais stikls

Stikls, kuram no vienas vai no abām pusēm ir rievots dekorējums. Dekoratīvais stikls var būt bezkrāsains, brūns, dzeltens, ar ķīmisko matējumu vai bez tā. Dekoratīvo stiklu veidus var apskatīt ražotāju (AGC, Saint-Gobain Glass, Yorglass) interneta mājas lapās.

Armēts stikls
Plakans vai ar rievotu dekorējumu stikls ar iekša iestrādātu metāla drāšu tīklu. Tas var būt bezkrāsains, brūns vai dzeltens. Sasitot tādu stiklu, tas paliek uz vietas, pateicoties metāla drātīm un apgrūtina iekļūšanu telpās.

Spogulis
Spoguļu biezums var but no 2 mm līdz 8mm. Pārsvarā izmanto 4-6 mm biezus spoguļus. Spoguļi var būt sudraba, tonētie (Bronza, Grey, Green, PrivaBlue), matētie, ar vecā spoguļa efektu. Mūsdienu spoguļi ir ekoloģiski tīri un izturīgi pret mitrumu.