Kontakti
Tālr.: +371 67299494
Tālr. Mob.: +371 22828144
Fakss: +371 67317387

Valmieras iela 39, Rīga
e-mail: info@rigasstikls.lv


Drošības stikli

Rūdīts stikls
Stikla rūdīšana- tas ir paņēmiens, ka stiklu padarīt izturīgāku un drošu. Rūdīts stikls ir 5-6 reizes izturīgāks pret slodzēm un triecieniem, nekā parastais stikls.Tas iztur arī daudz lielākas temperatūras slodzes un svārstības. Sasists rūdītais stikls sabirst mazos gabaliņos ar neasām maliņām, tāpēc ar to faktiski nevar traumēties.
Rūdot stiklu, to uzkarsē līdz 600-700 grādiem pēc Celsija skalas, un tad ar gaisu ātri atdzesē.
Rūdītu stiklu izmanto skatlogu, stikla starpsienu, durvju, fasāžu, mēbeļu un citu izstrādājumu, kur ir vajadzīga drošība, ražošanā.

Drošības stikli
Drošības stiklus izmanto, lai pasargātu cilvēku veselību, dzīvību vai īpašumu no dažāda veida apdraudējumiem. Tos ražo no vairākām stikla loksnēm, kuri savā starpā ir savienoti ar polimēra plēves vai sveķu palīdzību.

Pēc funkcijas tos var iedalīt sekojošos veidos:

  • sitienizturīgie stikli. Šie stikli pasargā cilvēkus no šķembām, kas var rasties, sasitot stiklu (piemēram logu vai skatlogu). Rekomendē izmantot sabiedriskās vietās. Pēc Eiropas standarta EN 356 ''Drošības stikli'' tie ir no P1A līdz P5A aizsardzības klašu stikli;
  • neuzlaužamie stikli. Šādus stiklus izmanto, lai apgrūtinātu iekļūšanu telpās. Rekomendē izmantot telpās, kur pastāv neatļautas iekļūšanas telpās vai uzbrukuma risks (bankas, biroji, nozīmīgas valsts iestādes u.c.).  Pēc Eiropas standarta EN 356 ''Drošības stikli'' tie ir no P6B līdz P8B aizsardzības klašu stikli;
  • ložu necauršaujamie stikli. Šie stikli tiek izmantoti, lai pasargātu cilvēku dzīvību un veselību no šaujamieročiem. Izmanto telpās (arī automobiļos), ja pastāv augsts bruņota uzbrukuma vai teroristiskā akta risks.  Pēc Eiropas standarta EN 1063 ''Ložu necauršaujamie stikli'' tie ir no BR1 līdz BR7 aizsardzības klašu stikli.

Ugunsdrošie stikli
Ugunsgrēka gadījumā uz noteiktu laiku (laiks ir atkarīgs no ugunsdrošā stikla klases) aiztur liesmu, augstas temperatūras radītā karstuma un gāzu izplatīšanos.Tāpat, kā drošības stikli, arī ugunsdrošie stikli sastāv no vairākām stikla loksnēm, kuri savā starpā ir savienoti ar speciāla polimēra palīdzību.

Skaņu izolējošie stikli
Šādi stikli nodrošina skaņas izolāciju līdz pat 49 dB (Rw koeficients). Izmanto telpās, kur jāsamazina trokšņu līmenis no āras vai no blakus telpas. Skaņu izolējošie stikli- tie ir daudzslāņu stikli, kur strap stikliem ir vai nu akustiskā PVB plēve, vai speciāls akustiskais sveķis.