Kontakti
Tālr.: +371 67299494
Tālr. Mob.: +371 22828144
Fakss: +371 67317387

Valmieras iela 39, Rīga
e-mail: info@rigasstikls.lv


Dekoratīvie stikli

Šajā sadaļā apskatīsim stiklus, kas pilda dekoratīvās funkcijas. Tie ir:

  • dekoratīvais stikls;
  • matēts stikls- ar skābi vai smilšu strūklu matētie stikli;
  • krāsots stikls- krāsoti interjera stikli vai krāsoti rūdīti interjera un eksterjera stikli;
  • ar plēvi aplīmēts stikls;
  • laminēts stikls.

Dekoratīvais stikls. Stikls, kuram no vienas vai no abām pusēm ir reljefa virsma- dekorējums. Izmanto logu, durvju vai starpsienu iestiklošanai. Dekoratīvais stikls var būt bezkrāsains, brūns, dzeltens, ar ķīmisko matējumu vai bez tā. Dekoratīvo stiklu veidus var apskatīt ražotāju (AGC, Saint-Gobain Glass, Yorglass) interneta mājas lapās.

Arī dekoratīvā stikla funkcijas pilda matētie stikli, krāsotie stikli (skaties sadaļu STIKLS UN SPOGUĻI).

Matēt stiklu var arī, izmantojot smilšu strūklu. Uzņēmums ''Rīgas stikls'' ar smilšu strūklas palīdzību var ne tikai matēt stiklu vai spoguļus, bet arī izveidot dažāda veida zīmējumus uz tiem.

Mūsu uzņēmums piedāvā arī krāsotus rūdītus stiklus- ar vienlaidus krāsojumu vai ar zīmējumu. Ar sietspiedes (screenprinting) metodi vai ar ruļļiem uz stikla tiek uzklāta speciāla emalja, pēc tam stikls tiek rūdīts, tādējādi emalja cieši sasaistās ar stikla virsmu. Tāds krāsojums ir ļoti izturīgs pret mehānisko iedarbību un neizbalo saules ietekmē. Tādi stikli izmantojami fasādēs, dekoratīvajās starpsienās un citur.
 
SIA ''Rīgas stikls'' piedāvā arī plēves līmēšanas pakalpojumus. Tādā veidā var ne tikai piešķirt stiklam kādu krāsu vai toni, bet arī izveidot uz tā sarežģītu zīmējumu vai foto attēlu. Varam uzlīmēt plēvi arī izbraucot pie klienta.

Stikla laminēšana dekoratīvos nolūkos- divi vai vairāki stikli tiek savienoti savā starpā, izmantojot dažādu toņu plēves, sveķus, vai ieliekot starp stikliem dekora elementus- koka lapas un citus priekšmetus.